Peugeot in Avant Car, največji ponudnik storitev souporabe vozil v Sloveniji, nadaljujeta sodelovanje pri spodbujanju trajnostne mobilnosti. Peugeot je dobavil dodatnih 150 električnih vozil E-208, s čimer se je skupno število električnih vozil Peugeot v “carsharing” floti Avant2Go povzpelo na preko 300.

Prva dobava 150 električnih Peugeotov E-208 je bila izvedena že pred dvema letoma, kar je nezanemarljivo prispevalo k razvoju električne mobilnosti v slovenskem okolju. Model E-208 je hitro postal priljubljena izbira med uporabniki storitev Avant2Go, na kar kaže naraščajoče povpraševanje.

Čeprav je prodaja električnih vozil v Sloveniji v minulem letu doživela upad, je Peugeot v letu 2024 po vsem svetu prodal skoraj 1,1 milijona vozil in podvojil naročila za električna vozila.

Peugeot E-208 je opremljen z baterijo kapacitete 50 kWh, s hitrim polnjenjem pa se lahko na 80% kapacitete napolni v 30 minutah.

Adam Kavšek, direktor podjetja P Automobil Import, je ob tej priložnosti poudaril: “Veseli nas, da lahko s Peugeot e-208 aktivno prispevamo k razvoju trajnostne mobilnosti. Model e-208 združuje odlično zmogljivost, sodobno tehnologijo in užitek v vožnji, kar potrjuje tudi dejstvo, da je najbolj zastopan električni model v floti Avant Car. To partnerstvo dokazuje, da elektrifikacija ni več prihodnost, temveč že realnost, ki jo sprejema vse več uporabnikov.”

Gašper Žvan, direktor podjetja Avant Car, je dodal: “Naše izkušnje s Peugeotom E-208 so potrdile, da gre za dovolj kakovosten model tudi za zahtevnejše potrebe Avant2Go carsharing flote. Z dodatnimi 150 vozili še povečujemo razpoložljivost naše storitve souporabe in uporabnikom s tem obenem omogočamo lažji prehod na električno mobilnost. Peugeot E-208 se je doslej izkazal za oblikovno všečno, zmogljivo in odzivno izbiro za našo floto, kar potrjujejo tudi pozitivni odzivi naših uporabnikov.”

PUSTITE KOMENTAR

Prosim vnesite svoj komentar!
Prosimo, vnesite svoje ime tukaj