Fotografije: Buzetski dani (FB)

Datum dirke: 16.-18. september

Buzet bo tudi v sezoni 2022 gostil predzadnje dejanje sezone slovenskega državnega prvenstva, obenem pa tudi zadnje dejanje evropskega prvenstva. Milan Bubnič je že v Ilirski Bistrici osvojil svoj 10. naslov državnega prvaka, a na atraktivni tekmovalni progi nedaleč od slovenske meje lahko pričakujemo naslednje končne odločitve. Nastopilo bo namreč 35 slovenskih tekmovalcev.

Vladimir Stankovič je bil s formulo 3 v dežju nekoliko počasnejši od Grudnika, a še vedno drugi najhitrejši slovenski dirkač vikenda.

Tehnični podatki proge:

  • Dolžina steze: 5.001 metrov
  • Nadmorska višina starta: 50 m
  • Nadmorska višina cilja: 300 m
  • Višinska razlika: 250 m
  • Povprečni naklon: 5,01 %
  • Organizator: AK Buzet

Rekord proge (absolutno):

2:04,689 – Christian Merli (ITA), Osella FA30 (2017)
2:08,100 – Christian Merli (ITA), Osella FA30  (2017)
2:11,661 – Simone Faggioli (ITA), Norma M20 FC (2014)

Rekord proge (turni avtomobili):

2:24,811 – Manuel Dondi (ITA), Fiat X1/9 (2022)
2:24,863 – Karl Schagerl (AVT), VW Golf Rallye (2022)
2:25,446 – Manuel Dondi (ITA), Fiat X1/9 (2019)
2:25,662 – Manuel Dondi (ITA), Fiat X1/9 (2019)
2:27,420 – Dan Michl (CZE), Lotus Elise (2017)

2:29,592 – Karl Schagerl (AVT), VW Golf TFSI-R (2016)
2:29,932 – Karl Schagerl (AVT), VW Golf TFSI-R (2015)
2:30,369 – Andreas Gabat (AVT), Ford Escort Cosworth (2015)


Zmagovalci slo. DP in PP:

*2022 (najhitrejši slo. voznik na dirki): Vladimir Stankovič, Lola B09
2022 (generalna razvrstitev): Patrik Ruzzier, Fiat Punto Kit Car
2022 (divizija 1): Vladimir Stankovič, Lola B09
2022 (divizija 3): Matjaž Korošec, BMW 325i
2022 (skupina 1): Filip Tornič Milharčič, Fiat 126 proto
2022 (skupina 2): Sanja Smrdelj, Zastava Yugo Integrale
2022 (skupina 3): Patrik Ruzzier, Fiat Punto Kit Car
2022 (skupina 4): Matevž Čuden, Renault Clio RS
2022 (skupina 5a): Aleš Prek, Honda Civic Type R
2022 (skupina 5b): Jan Pivk, MG ZR 105
2022 (historic 1): Andrej Vidmar, Austin Healey 3000 MK III
2022 (historic 2): Boštjan Urbančič, Fiat 128 Sport Coupe SL
2022 (historic 3): Slavko Oletič, Fiat 127
2022 (historic 4): Matjaž Korošec, BMW 325i
2022 (točnost):*

*2021 (najhitrejši slo. voznik na dirki): Matej Grudnik, Renault Clio
2021 (generalna razvrstitev): Matej Grudnik, Renault Clio
2021 (divizija 1): Domen Svet, Renault Clio Rally 5
2021 (divizija 2): Aleš Prek, Honda Civic Type R
2021 (divizija 3): Vladimir Stankovič, Lola B09
2021 (divizija 5): Matjaž Korošec, BMW 325i
2021 (do 23 let): Anže Dovjak, Peugeot 208 Rally 4
2021 (historic 1.1): Andrej Vidmar, Austin Healey 3000 MK III
2021 (historic 2.1): Boštjan Urbančič, Fiat 128 Sport Coupe SL
2021 (historic 3.1): Aleš Presetnik, Autobianchi A112 Abarth
2021 (historic 4.2): Matjaž Korošec, BMW 320i
2021 (točnost): Peter Kapler, Renault 8 Gordini

*2019 (najhitrejši slo. voznik na dirki): Patrik Zajelšnik, Norma M20FC
2019 (generalna razvrstitev): Aleš Prek, Honda Civic Type R
2019 (div. 5, Twingo cup): Urban Jelovčan, Renault Twingo
2019 (div. 4, A in N): Aleš Prek, Honda Civic Type R
2019 (div. 3, formule in prototipi ): Patrik Zajelšnik, Norma M20FC
2019 (div. 2, E1 -2000 ccm): Matevž Čuden, Renault Clio RS
2019 (div. 1, -1400 ccm): Aleksander Buh, Peugeot 205
2019 (do 21 let):  Aleksander Buh, Peugeot 205
2019 (R2 pokal): Denis Savič, Opel Adam R2
2019 (historic 1.1): Andrej Vidmar, MG Midget MK3
2019 (historic 2.1): Domen Popek, Fiat Abarth 1000
2019 (historic 3.1): Bojan Strožič, Autobianchi A112 Abarth
2019 (historic 4.2): Matjaž Korošec, BMW 320i
2019 (historic – točnost): Lina Vidmar, MG Midget

*2018 (najhitrejši slo. voznik na dirki): Milan Bubnič, Lancia Delta Integrale
2018 (generalna razvrstitev): Milan Bubnič, Lancia Delta Integrale
2018 (div. 4, formule in prototipi): /
2018 (div. 3, A in N -2000 ccm): Denis Savič, Opel Adam R2
2018 (div. 2, E1 -2000 ccm): Matevž Čuden, Renault Clio RS
2018 (div. 1, -1400 ccm): Franc Likovič, MG ZR 105
2018 (do 21 let): Tilen Pogačar, Volkswagen Golf GTI
2018 (historic – kategorija 1.1 A/3): Andrej Vidmar, MG Midget MK3
2018 (historic – kategorija 3.1 C/1): Bojan Strožič, Autobianchi A112 Abarth
2018 (historic – točnost): Slavko Oletič, Fiat X1/9

*2017 (najhitrejši slo. voznik na dirki): Milan Bubnič, Lancia Delta Integrale
2017 (generalna razvrstitev): Milan Bubnič, Lancia Delta Integrale
2017 (div. 4, formule in prototipi): Federico Liber, Gloria C8P EVO
2017 (div. 3, A in N -2000 ccm): Aleš Prek, Honda Civic Type R
2017 (div. 2, E1 -2000 ccm): Matevž Čuden, Renault Clio Cup
2017 (div. 1, -1400 ccm): Daniele Trani, Suzuki Swift GTI
2017 (do 21 let): Tilen Pogačar, Volkswagen Golf GTI
2017 (historic – skupno): Igor Kotlušek, Fiat 128 Coupe
2017 (historic – kategorija B3 -1300): Igor Kotlušek, Fiat 128 Coupe
2017 (historic – kategorija C1 -1300): Mitja Strožič, Autobianchi A112 Abarth
2017 (historic – kategorija D6 +2000): Matjaž Korošec, BMW 320i
2017 (historic – točnost): Aleš Presetnik, Autobianchi A112 Abarth

*2016 (najhitrejši slo. voznik na dirki): Matej Grudnik, Renault Twingo RS
2016 (generalna razvrstitev): Matej Grudnik, Renault Twingo RS
2016 (div. 4, formule in prototipi): Alexander Zajelšnik, Norma M20F
2016 (div. 3, A in N -2000 ccm): Aleš Prek, Honda Civic Type R
2016 (div. 2, E1 -2000 ccm): Tilen Pogačar, VW Golf I
2016 (div. 1, -1400 ccm): Gregor Jurak, Suzuki Swift GTI
2016 (Yugo pokal): Aleš Žakelj, Zastava Yugo
2016 (do 21 let): Tilen Pogačar, VW Golf I
2016 (historic – kategorija 3.1 – razred C/1): Bojan Strožič, Autobianchi A112 Abarth
2016 (historic – kategorija 4.2 – razred D/6): Matjaž Korošec, BMW 325i
2016 (historic – točnost): Aleš Presetnik, Autobianchi A112 Abarth

*2015 (najhitrejši slo. voznik na dirki): Patrik Zajelšnik, Norma M20 F V8
2015 (generalna razvrstitev): Milan Bubnič, Lancia Delta Integrale
2015 (div. 4, formule in prototipi): Patrik Zajelšnik, Norma M20 F V8
2015 (div. 3, A in N -2000 ccm): Aleš Prek, Honda Civic Type R
2015 (div. 2, E1 -2000 ccm): Marko Mlakar, VW Golf II
2015 (div. 1, -1400 ccm): Denis Savič, MG ZR 105
2015 (Yugo pokal): Aleš Žakelj, Zastava Yugo
2015 (do 21 let): Tilen Pogačar, VW Golf I
2015 (historic – kategorija 3.1 – razred C/1): Bojan Strožič, Autobianchi A112 Abarth
2015 (historic – kategorija 4.2 – razred D/6): Matjaž Korošec, BMW 325i
2015 (historic – točnost): Peter Kapler, Renault 8 Gordini

*2014 (najhitrejši slo. voznik na dirki): Marjan Smrdelj, Lola F3000
2014 (generalna razvrstitev): Milan Bubnič, Lancia Delta Integrale
2014 (div. 3, A in N -2000 ccm): Aleš Prek, Honda Civic Type R
2014 (div. 2, E1 in F -2000 ccm): Rok Vidmar, Renault Clio III Cup
2014 (div. 1, -1400 ccm): Daniele Trani, Citroen AX GTI

*Ni uradno tekmovanje


PUSTITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here