Fotografije: Buzetski dani (FB)

Datum dirke: 13.-15. september

Buzet bo gostil predzadnje dejanje letošnje sezone slovenskega državnega gorskohitrostnega prvenstva, obenem pa tudi zadnje dejanje evropskega prvenstva. Na atraktivni tekmovalni progi nedaleč od slovenske meje pričakujemo odlično vzdušje in zanimive (končne) odločitve.


Tehnični podatki proge:

  • Dolžina steze: 5.001 metrov
  • Nadmorska višina starta: 50 m
  • Nadmorska višina cilja: 300 m
  • Višinska razlika: 250 m
  • Povprečni naklon: 5,01 %
  • Organizator: AK Buzet

Rekord proge (absolutno):

2:04,689 – Christian Merli (ITA), Osella FA30 (2017)
2:08,100 – Christian Merli (ITA), Osella FA30  (2017)
2:11,661 – Simone Faggioli (ITA), Norma M20 FC (2014)

Rekord proge (turni avtomobili):

2:27,420 – Dan Michl (CZE), Lotus Elise (2017)
2:29,592 – Karl Schagerl (AVT), VW Golf TFSI-R (2016)
2:29,932 – Karl Schagerl (AVT), VW Golf TFSI-R (2015)
2:30,369 – Andreas Gabat (AVT), Ford Escort Cosworth (2015)


Zmagovalci slo. DP in PP:

*2019 (najhitrejši slo. voznik na dirki): Patrik Zajelšnik, Norma M20FC
2019 (generalna razvrstitev): Aleš Prek, Honda Civic Type R
2019 (div. 5, Twingo cup): Urban Jelovčan, Renault Twingo
2019 (div. 4, A in N): Aleš Prek, Honda Civic Type R
2019 (div. 3, formule in prototipi ): Patrik Zajelšnik, Norma M20FC
2019 (div. 2, E1 -2000 ccm): Matevž Čuden, Renault Clio RS
2019 (div. 1, -1400 ccm): Aleksander Buh, Peugeot 205
2019 (do 21 let): Aleksander Buh, Peugeot 205
2019 (R2 pokal): Denis Savič, Opel Adam R2
2019 (historic 1.1): Andrej Vidmar, MG Midget MK3
2019 (historic 2.1): Domen Popek, Fiat Abarth 1000
2019 (historic 3.1): Bojan Strožič, Autobianchi A112 Abarth
2019 (historic 4.2): Matjaž Korošec, BMW 320i
2019 (historic – točnost): Lina Vidmar, MG Midget

*2018 (najhitrejši slo. voznik na dirki): Milan Bubnič, Lancia Delta Integrale
2018 (generalna razvrstitev): Milan Bubnič, Lancia Delta Integrale
2018 (div. 4, formule in prototipi): /
2018 (div. 3, A in N -2000 ccm): Denis Savič, Opel Adam R2
2018 (div. 2, E1 -2000 ccm): Matevž Čuden, Renault Clio RS
2018 (div. 1, -1400 ccm): Franc Likovič, MG ZR 105
2018 (do 21 let): Tilen Pogačar, Volkswagen Golf GTI
2018 (historic – kategorija 1.1 A/3): Andrej Vidmar, MG Midget MK3
2018 (historic – kategorija 3.1 C/1): Bojan Strožič, Autobianchi A112 Abarth
2018 (historic – točnost): Slavko Oletič, Fiat X1/9

*2017 (najhitrejši slo. voznik na dirki): Milan Bubnič, Lancia Delta Integrale
2017 (generalna razvrstitev): Milan Bubnič, Lancia Delta Integrale
2017 (div. 4, formule in prototipi): Federico Liber, Gloria C8P EVO
2017 (div. 3, A in N -2000 ccm): Aleš Prek, Honda Civic Type R
2017 (div. 2, E1 -2000 ccm): Matevž Čuden, Renault Clio Cup
2017 (div. 1, -1400 ccm): Daniele Trani, Suzuki Swift GTI
2017 (do 21 let): Tilen Pogačar, Volkswagen Golf GTI
2017 (historic – skupno): Igor Kotlušek, Fiat 128 Coupe
2017 (historic – kategorija B3 -1300): Igor Kotlušek, Fiat 128 Coupe
2017 (historic – kategorija C1 -1300): Mitja Strožič, Autobianchi A112 Abarth
2017 (historic – kategorija D6 +2000): Matjaž Korošec, BMW 320i
2017 (historic – točnost): Aleš Presetnik, Autobianchi A112 Abarth

*2016 (najhitrejši slo. voznik na dirki): Matej Grudnik, Renault Twingo RS
2016 (generalna razvrstitev): Matej Grudnik, Renault Twingo RS
2016 (div. 4, formule in prototipi): Alexander Zajelšnik, Norma M20F
2016 (div. 3, A in N -2000 ccm): Aleš Prek, Honda Civic Type R
2016 (div. 2, E1 -2000 ccm): Tilen Pogačar, VW Golf I
2016 (div. 1, -1400 ccm): Gregor Jurak, Suzuki Swift GTI
2016 (Yugo pokal): Aleš Žakelj, Zastava Yugo
2016 (do 21 let): Tilen Pogačar, VW Golf I
2016 (historic – kategorija 3.1 – razred C/1): Bojan Strožič, Autobianchi A112 Abarth
2016 (historic – kategorija 4.2 – razred D/6): Matjaž Korošec, BMW 325i
2016 (historic – točnost): Aleš Presetnik, Autobianchi A112 Abarth

*2015 (najhitrejši slo. voznik na dirki): Patrik Zajelšnik, Norma M20 F V8
2015 (generalna razvrstitev): Milan Bubnič, Lancia Delta Integrale
2015 (div. 4, formule in prototipi): Patrik Zajelšnik, Norma M20 F V8
2015 (div. 3, A in N -2000 ccm): Aleš Prek, Honda Civic Type R
2015 (div. 2, E1 -2000 ccm): Marko Mlakar, VW Golf II
2015 (div. 1, -1400 ccm): Denis Savič, MG ZR 105
2015 (Yugo pokal): Aleš Žakelj, Zastava Yugo
2015 (do 21 let): Tilen Pogačar, VW Golf I
2015 (historic – kategorija 3.1 – razred C/1): Bojan Strožič, Autobianchi A112 Abarth
2015 (historic – kategorija 4.2 – razred D/6): Matjaž Korošec, BMW 325i
2015 (historic – točnost): Peter Kapler, Renault 8 Gordini

*2014 (najhitrejši slo. voznik na dirki): Marjan Smrdelj, Lola F3000
2014 (generalna razvrstitev): Milan Bubnič, Lancia Delta Integrale
2014 (div. 3, A in N -2000 ccm): Aleš Prek, Honda Civic Type R
2014 (div. 2, E1 in F -2000 ccm): Rok Vidmar, Renault Clio III Cup
2014 (div. 1, -1400 ccm): Daniele Trani, Citroen AX GTI

*Ni uradno tekmovanje


PUSTITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here