Datum dirke: 19.-21. september

Pod generalnim pokroviteljstvom družbe Mahle bo Nova Gorica letos osmič zaporedoma gostila enega najpomembnejših avtomobilskih dogodkov leta v Sloveniji.

Letos bo rally potekal od 19. do 21. septembra, ena glavnih novosti letošnje dirke pa bo atraktiven superspecial v središču Nove Gorice. Ta bo potekal v petek zvečer, na njem pa bodo nastopili tako tekmovalci klasičnega kot tudi eco rallyja.



Tehnični podatki:

  • Prvenstva:
    • European Rally Trophy – Central Region
    • FIA CEZ Historic Rally Championship
    • Mitropa Rally Cup
    • Croatian Rally Championship
    • International Zone Croatian Rally Championship
    • Slovenian Rally Championship
    • AŠ2005 Rally Cup
    • AŠ2005 Cup for historic vehicles
  • Število HP: 13
  • Skupna dolžina HP: 151,86 km
  • Podlaga: Asfalt (100,0 %)
  • Skupna dolžina rallyja: 437,52 km
  • Organizator: AMD Gorica

Dosedanji zmagovalci relija (skupno):

2018: Ondrej Bisaha-Petr Tesinsky (ČEŠ), Ford Fiesta R5
2017: Nikolaj Grjazin-Jaroslav Fedorov (LAT/RUS), Škoda Fabia R5
2016: Claudio De Cecco-Alberto Barigelli (ITA), Škoda Fabia R5
2015: Umberto Scandola-Guido D’Amore (ITA), Škoda Fabia R5
2014: Claudio De Cecco-Alberto Barigelli (ITA), Peugeot 208 T16 R5
2013: Claudio De Cecco-Alberto Barigelli (ITA), Ford Focus RS WRC
2012: Claudio De Cecco-Alberto Barigelli (ITA), Ford Focus RS WRC

Največje število zmag:

1. Claudio De Cecco-Alberto Barigelli (ITA) – 4 zmage
2. Umberto Scandola-Guido D’Amore (ITA) – 1 zmaga
2. Nikolaj Grjazin-Jaroslav Fedorov (LAT/RUS) – 1 zmaga
2. Ondrej Bisaha-Petr Tesinsky (ČEŠ) – 1 zmaga

Najuspešnejše države:

1. Italija – 5 zmag
2. Latvija – 1 zmaga
2. Rusija – 1 zmaga
3. Češka – 1 zmaga


Dosedanji zmagovalci relija (divizije):

2018:

Skupno:
1. O. Bisaha-P. Tesinsky (ČEŠ), Ford Fiesta R5
2. C. De Cecco-J. Campeis (ITA), Hyundai i20 R5
3. K. Hideg-I. Kerek (HRV), Škoda Fabia R5

ERT:
1. O. Bisaha-P. Tesinsky (ČEŠ), Ford Fiesta R5
2. C. De Cecco-J. Campeis (ITA), Hyundai i20 R5
3. K. Hideg-I. Kerek (HRV), Škoda Fabia R5

ERT 3: D. Mrevlje-R. Gomizelj (SLO), Peugeot 208 R2
ERT junior: D. Mrevlje-R. Gomizelj (SLO), Peugeot 208 R2

Slo. DP, gen.:
1. C. De Cecco-J. Campeis, Hyundai i20 R5
2. R. Turk-B. Kacin, Peugeot 208 T16 R5
3. T. Novak-U. Ocvirk, Opel Adam R2

Slo. DP, div. 1: M. Štucin-G. Maver, Škoda Felicia Kitcar
Slo. DP, div. 2: T. Novak-U. Ocvirk, Opel Adam R2
Slo. DP, div. 3: A. Zrinski-R. Vidmar, BMW E36 M3
Slo. PP div. 4: Ma. Mlinar-Mi. Mlinar, Renault Clio RS
Slo. PP, div. 5: T. Novak-U. Ocvirk, Opel Adam R2
SLO U21 (sovozniki): R. Gomizelj, Peugeot 208 R2
Yugo pokal: T. Koren-T. Medvešek, Zastava Yugo
Slo. historic: M. Mušič-Č. Bergant, Lancia Delta HF Integrale

Mitropa: P. Lovasz-T. Kürti (MAD), Hyundai i20 R5
Mitropa – historic: B. Brink-M. Pollmeier (ŠVI/NEM), Lancia Delta Integrale
Mitropa – youngtimer: A. Zrinski-R. Vidmar (SLO), BMW E36 M3
Mitropa – newcomer: D. Mrevlje-R. Gomizelj (SLO), Peugeot 208 R2

CEZ historic: A. Jiratko-A. Jiratko (ČEŠ), BMW 2002 ti

Hrv. DP gen.: K. Hideg-I. Kerek, Škoda Fabia R5

2017:

Skupno:
1. N. Grjazin-J. Fedorov (LAT/RUS), Škoda Fabia R5
2. C. De Cecco-J. Campeis (ITA), Hyundai i20 R5
3. F. Laurencich-E. Florean (ITA), Ford Fiesta

ERT:
1. N. Grjazin-J. Fedorov (LAT/RUS), Škoda Fabia R5
2. A. Tlustak-I. Vybiral (ČEŠ), Škoda Fabia R5
3. O. Bisaha-O. Krajša (ČEŠ), Ford Fiesta R5

ERT 2: ni uvrščenih
ERT 3: A. Humar-J. Cevc (SLO), Peugeot 208 R2
ERT junior: M. Grossi-D. Kavčič (SLO), Citroen C2 R2

Slo. DP, gen.:
1. C. De Cecco-J. Campeis, Hyundai i20 R5
2. R. Turk-B. Kacin, Peugeot 208 T16 R5
3. A. Humar-J. Cevc, Peugeot 208 R2

Slo. DP, div. 1: JMrak-L. Kuštrin, MG ZR 105
Slo. DP, div. 2: A. Humar-J. Cevc, Peugeot 208 R2
Slo. DP, div. 3: A. Zrinski-R. Vidmar, BMW E36 M3
Slo. PP div. 4: S. Komel-D. Vončina, Opel Astra
SLO U21 (vozniki): K. Popit, Peugeot 208 R2
SLO U21 (sovozniki): R. Gomizelj, Peugeot 208 R2
Yugo pokal: A. Bratož-M. Stopar, Zastava Yugo
Slo. historic: M. Mušič-B. Vraničar, Lancia Delta HF Integrale

Mitropa: K. Hideg-I. Kerek (HRV), Ford Fiesta R5
Mitropa – historic: B. Brink-L. Bokamp (ŠVI/NEM), Lancia Delta Integrale
Mitropa – youngtimer: A. Zrinski-R. Vidmar (SLO), BMW E36 M3

CEZ historic: A. Nothdurfter-M. Weber (AVT/NEM), Ford Sierra Cosworth 4×4

Hrv. DP gen.: K. Hideg-I. Kerek, Ford Fiesta R5

2016:

Skupno:
1. C. De Cecco-A. Barigelli (ITA), Škoda Fabia R5
2. A. Humar-J. Cevc (SLO), Renault Clio R3T
3. R. Turk-M. Lazar (SLO), Peugeot 208 R2

Slo. DP, gen.:
1. A. Humar-J. Cevc, Renault Clio R3T
2. R. Turk-M. Lazar, Peugeot 208 R2
3. I. Žbogar-N. Stanič, Renault Clio R3

Slo. DP, div. 1: JČebron-G. Fakin, MG ZR 105
Slo. DP, div. 2: R. Turk-M. Lazar, Peugeot 208 R2
Slo. PP, div. 3: A. Zrinski-T. Štupar, BMW E36 M3
SLO U21 (vozniki): S. Mlinar, VW Polo
SLO U21 (sovozniki): T. Dessardo, Peugeot 206 RC
Yugo pokal: D. Mrevlje-R. Gomizelj, Zastava Yugo
Slo. historic: A. Mrak-D. Vončina, Zastava 850

Mitropa: G. Premrl-V. Ošlaj (SLO), Citroën DS3 R3T
Mitropa – R3T 3: G. Premrl-V. Ošlaj (SLO), Citroën DS3 R3T
Mitropa – A8 6: A. Zrinski-T. Štupar (SLO), BMW E36 M3
Mitropa – historic: P. Pasutti-J. Campeis (ITA), Porsche 911 Coupe
Alpe Adria Rally pokal: M. Kogler-T. Krautsieder (AVT/NEM), Citroën DS3 R3T

2015:

Skupno:
1. U. Scandola-G. D’Amore (ITA), Škoda Fabia R5
2. H. Gassner-K. Thannhäuser (NEM), Mitsubishi Lancer EVO X R4
3. F. Laurencich-E. Florean (ITA), Renault Clio R3

Slo. DP, gen.:
1. R. Turk-M. Lazar, Peugeot 208 R2
2. I. Žbogar-N. Stanič, Renault Clio R3
3. T. Novak-U. Ocvirk, Peugeot 208 R2

Slo. DP, div. 1: M. Mlinar-M. Mlinar, MG ZR 105
Slo. DP, div. 2: R. Turk-M. Lazar, Peugeot 208 R2
Slo. PP, div. 3: D. Agnič-A. Verbič, BMW E30 M3
SLO U21: M. Humar, Renault Clio RS
Yugo pokal: R. Jerkič-D. Kavčič, Zastava Yugo

Mitropa: H. Gassner-K. Thannhäuser (NEM), Mitsubishi Lancer EVO X R4
Mitropa – youngtimer: A. Zrinski-T. Štupar (SLO), BMW E36 M3
Mitropa – historic: P. Pasutti-J. Campeis (ITA), Porsche 911 Coupe
Alpe Adria Rally pokal: F. Schulz-M. Slabina (AVT), Peugeot 207 RC R3T

2014:

Skupno:
1. C. De Cecco-A. Barigelli, Peugeot 208 T16 R5
2. A. Humar-F. Rus, Renault Clio R3
3. G. Premrl-G. Brešer, Citroen DS3 R3T

Slo. DP, gen.:
1. A. Humar-F. Rus, Renault Clio R3
2. G. Premrl-G. Brešer, Citroen DS3 R3T
3. J. Trček-V. Ošlaj, Mitsubishi Lancer EVO IX

Slo. DP, div. 2: A. Humar-F. Rus, Renault Clio R3
Slo. DP, div. 1: J. Fakin-T. Fakin, MG ZR 105
Slo. PP, div. 4: T. Novak-U. Ocvirk, Škoda Fabia R2
Slo. PP, div. 3: J. Fakin-T. Fakin, MG ZR 105
SLO U21: T. Novak-U. Ocvirk, Škoda Fabia R2
Yugo pokal: S. Saksida-A. Ličen, Zastava Yugo
Alpe Adria Rally pokal: C. De Cecco-A. Barigelli, Peugeot 208 T16 R5
Avstrijski Rally pokal: G. Rigler-M. Rossgatterer, Mitsubishi Lancer EVO III

2013:

Skupno:
1. C. De Cecco-A. Barigelli, Ford Focus RS WRC
2. A. Humar-F. Rus, Renault Clio R3
3. A. Kramer, J. Blassnegger, Mitsubishi Lancer EVO VI

Div. 3: A. Novak-M. Čar, Mitsubishi Lancer EVO IX
Div. 5: A. Humar-F. Rus, Renault Clio R3
Div. 6: M. Grudnik-R. Lovšin, Renault Twingo R2
Div. 7: A. Lampe-J. Kožman, Volkswagen Polo
Div. 8: V. Miklavčič-L. Vodopivec, Renault Clio 2.0 RS
Div. 9: P. Donda-M. Bellini, Citroen Saxo VTS
Div. 11: C. De Cecco-A. Barigelli, Ford Focus RS WRC
Yugo pokal: S. Kobal-T. Samokec, Zastava Yugo
Alpe Adria Rally pokal: A. Kramer, J. Blassnegger, Mitsubishi Lancer EVO VI

2012:

Skupno:
1. C. De Cecco-A. Barigelli, Ford Focus RS WRC
2. M. Grudina-M. Turlo, Renault Clio S1600
3. F. Laurencich-A. Mlakar, Renault Clio R3

Div. 5: M. Grudina-M. Turlo, Renault Clio S1600
Div. 6: M. Prek-V. Mršnik, Škoda Fabia R2
Div. 7: L. Kos-N. Trinko, Volkswagen Polo
Div. 8: V. Miklavčič-L. Vodopivec, Renault Clio 2.0 RS
Div. 9: A. Martinis-A. Valentinis, Citroen Saxo VTS
Div. 11: C. De Cecco-A. Barigelli, Ford Focus RS WRC
Alpe Adria Rally pokal: A. Kramer, S. Sappl, Mitsubishi Lancer EVO VI

2 KOMENTARJI

PUSTITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here