Datum dirke: 22.-25. september

Rally Nova Gorica bo tudi letos predstavljal vrhunec domače reli sezone. Tekmovanje ob jubilejni, deseti izvedbi bo potekalo štiri dni.

Servisna cona bo ponovno pred trgovskim središčem v Kromberku, ceremonialni start pa v petek zvečer v središču Nove Gorice. Gledalci bodo takoj zatem prišli na svoj račun, saj bo po mestnih ulicah Nove Gorice od 20.30 potekal superspecial.

Tekmovalci bodo z dirko nadaljevali v soboto zjutraj, ko bodo morali prevoziti dve novi hitrostni preizkušnji, Nozno in Ročinj. Ta dan bodo nastopili tudi na dveh že znanih preizkušnjah, Morsko in GEN-I, ki je bila v preteklih letih znana pod imenom Kromberk.

Nedeljski tekmovalni del se bo pričel s srcem rallyja, hitrostno preizkušnjo Banjšice. Prav ta preizkušnja je predstavljala osnovo za nadaljnji razvoj tekmovanja vse do danes, ko je na pragu vstopa v elitno družbo rallyjev za evropsko prvenstvo. Tekmovalci bodo z dirkalniki nastopili še na dveh že znanih preizkušnjah, Ravnica in Renče.

Startna številka 1 je tokrat pripadla odlični češki posadki z WRC izkušnjami, Eriku Caisu in Igorju Bacigalu (Ford Fiesta Rally2), za njima se bosta na progo podala Avstrijec Simon Wagner s slovensko sovoznico Pio Šumer (Škoda Fabia Rally2), kot tretja pa večkratna slovenska državna prvaka Rok Turk in Blanka Kacin (Hyundai i20 Rally2). Doslej slovenske posadke na novogoriškem reliju še niso slavile.



Tehnični podatki:

  • Prvenstva:
    • FIA Central Rally Trophy
    • FIA ERT3
    • FIA ERT4
    • FIA Junior ERT4
    • FIA RGT Cup
    • FIA CEZ Historic Rally Championship
    • Mitropa Rally Cup
    • Slovenian Rally Championship
    • AŠ2005 Rally Cup
    • AŠ2005 Cup for historic vehicles
  • Število HP: 15
  • Število različnih HP: 8
  • Skupna dolžina HP: 151,03 km
  • Skupna dolžina rallyja: 525,14 km
  • Podlaga: Asfalt (100,0 %)
  • Organizator: AMD Gorica

Dosedanji zmagovalci relija (skupno):


2022: Rok Turk-Blanka Kacin (SLO), Hyundai i20 Rally2
2021: Emmanuel Guigou-Arnaud Dunand (FRA), Alpine A110
2019: Nikolaj Grjazin-Jaroslav Fedorov (LAT/RUS), Volkswagen Polo R5
2018: Ondrej Bisaha-Petr Tesinsky (ČEŠ), Ford Fiesta R5
2017: Nikolaj Grjazin-Jaroslav Fedorov (LAT/RUS), Škoda Fabia R5
2016: Claudio De Cecco-Alberto Barigelli (ITA), Škoda Fabia R5
2015: Umberto Scandola-Guido D’Amore (ITA), Škoda Fabia R5
2014: Claudio De Cecco-Alberto Barigelli (ITA), Peugeot 208 T16 R5
2013: Claudio De Cecco-Alberto Barigelli (ITA), Ford Focus RS WRC
2012: Claudio De Cecco-Alberto Barigelli (ITA), Ford Focus RS WRC

Največje število zmag:

1. Claudio De Cecco-Alberto Barigelli (ITA)  4 zmage
2. Nikolaj Grjazin-Jaroslav Fedorov (LAT/RUS) – 2 zmagi
3. Umberto Scandola-Guido D’Amore (ITA)  1 zmaga
3. Ondrej Bisaha-Petr Tesinsky (ČEŠ) – 1 zmaga
3. Emmanuel Guigou-Arnaud Dunand (FRA) – 1 zmaga
3. Rok Turk-Blanka Kacin (SLO) – 1 zmaga

Najuspešnejše države:

1. Italija – 5 zmag
2. Latvija – 2 zmagi
2. Rusija – 2 zmagi
4. Češka – 1 zmaga
4. Francija – 1 zmaga
4. Slovenija – 1 zmaga


Dosedanji zmagovalci relija (divizije):

2022:

Skupno:
1. R. Turk-B. Kacin (SLO), Hyundai i20 Rally2
2. E. Cais-I. Bacigal (ČEŠ/SVK), Ford Fiesta Rally2
3. M. Grossi-T. Berlot (SLO), Hyundai i20 R5

ERT:
1. R. Turk-B. Kacin (SLO), Hyundai i20 Rally2
2. E. Cais-I. Bacigal (ČEŠ/SVK), Ford Fiesta Rally2
3. M. Grossi-T. Berlot (SLO), Hyundai i20 R5

ERT 3: J. Fakin-N. Volčič (SLO), Ford Fiesta Rally3
ERT 4: D. Štefan-O. Vichtora (ČEŠ), Peugeot 208 Rally4
ERT junior: N. Prunk-E. Bobič (SLO), Peugeot 208 Rally4

Slo. DP, gen.:
1. R. Turk-B. Kacin, Hyundai i20 Rally2
2. M. Grossi-T. Berlot, Hyundai i20 R5
3. D. Peljhan-M. Čar, Volkswagen Polo RN4

Slo. DP, div. 1: M. Čendak-J. Markežič, Opel Adam Cup
Slo. DP, div. 2: J. Medved-I. Šavelj, Ford Fiesta Rally 4
Slo. DP, div. 3: M. Humar-M. Peternel, Renault Clio RS
Slo. PP, div. 4: M. Fabjan-J. Čuk, Lancia Delta HF Integrale
SLO U25 (vozniki): N. Prunk, Peugeot 208 Rally4
SLO U25 (sovozniki): T. Berlot, Hyundai i20 R5
Yugo pokal: J. Kovač-B. Uljančič, Zastava Yugo

Mitropa Rally Cup: L. Fekete jr.-T. Begala (MAD), Škoda Fabia R5
Historic: R. Muradore-M. Zanet (ITA), Ford Escort RS2000
CEZ historic: R. Muradore-M. Zanet (ITA), Ford Escort RS2000
Mitropa Rally Club Champion: A. Gyarmati (MAD), Mitsubishi Lancer EVO IX
Mitropa Rally Club Champion (sovoznik): T. Zoltan (MAD), Lada 2107
Mitropa historic: R. Muradore (ITA), Ford Escort RS2000
Mitropa historic (sovoznik): A. Sichi (ITA), Peugeot 205 GTI

2021:

Skupno:
1. E. Guigou-A. Dunand (FRA), Alpine A110
2. R. Turk-V. Ošlaj (SLO), Hyundai i20 R5
3. P. Ragues-J. Presenti (FRA), Alpine A110

ERT:
1. E. Guigou-A. Dunand (FRA), Alpine A110
2. R. Turk-V. Ošlaj (SLO), Hyundai i20 R5
3. P. Ragues-J. Presenti (FRA), Alpine A110

ERT 2: M. Grossi-T. Berlot (SLO), Peugeot 208 Rally 4
ERT junior: M. Škulj-U. Ocvirk (SLO), Ford Fiesta Rally 4

FIA RGT Rally Cup:
1. E. Guigou-A. Dunand (FRA), Alpine A110
2. P. Ragues-J. Presenti (FRA), Alpine A110
3. P. Baffoun-N. Blanc (FRA), Alpine A110

Slo. DP, gen.:
1. R. Turk-V. Ošlaj, Hyundai i20 R5
2. M. Grossi-T. Berlot, Peugeot 208 Rally 4
3. J. Medved-I. Šavelj, Ford Fiesta Rally 4

Slo. DP, div. 1: L. Brus-T. Zaljuberšek, Renault Clio Rally 5
Slo. DP, div. 2: M. Grossi-T. Berlot, Peugeot 208 Rally 4
Slo. DP, div. 3: M. Humar-M. Peternel, Renault Clio RS
Slo. PP, div. 4: M. Humar-M. Peternel, Renault Clio RS
SLO U25 (vozniki): M. Škulj, Ford Fiesta Rally 5
SLO U25 (sovozniki): T. Berlot, Peugeot 208 Rally 5
Yugo pokal: R. Kresnik-N. Cotič, Zastava Yugo

CEZ 1: R. Turk-V. Ošlaj (SLO), Hyundai i20 R5
CEZ 2: A. Gyarmati-G. Kocsis (MAD), Mitsubishi Lancer EVO IX
CEZ 3: M. Grossi-T. Berlot (SLO), Peugeot 208 Rally 4
CEZ historic: R. Muradore-S. Borghese (ITA), Ford Escort RS 1800

Mitropa: F. Kiss-F. Kiss (MAD), Volkswagen Polo R5
Mitropa historic: R. Muradore-S. Borghese (ITA), Ford Escort RS 1800
Mitropa klub: A. Gyarmati-G. Kocsis (MAD), Mitsubishi Lancer EVO IX

2019:

Skupno:
1. N. Grjazin-J. Fedorov (LAT/RUS), Volkswagen Polo R5
2. B. Avbelj-D. Andrejka (SLO), Škoda Fabia R5
3. R. Turk-B. Kacin (SLO), Hyundai i20 R5

ERT:
1. N. Grjazin-J. Fedorov (LAT/RUS), Volkswagen Polo R5
2. R. Turk-B. Kacin (SLO), Hyundai i20 R5
3. O. Bisaha-P. Tesinsky (ČEŠ), Ford Fiesta R5

ERT 3: D. Radström-J. Johansson (ŠVE), Ford Fiesta R2T
ERT junior: D. Radström-J. Johansson (ŠVE), Ford Fiesta R2T

Slo. DP, gen.:
1. B. Avbelj-D. Andrejka, Škoda Fabia R5
2. R. Turk-B. Kacin, Hyundai i20 R5
3. H. Gassner jun.-U. Mayrhofer, Hyundai i20 R5

Slo. DP, div. 1: R. Jerkič-M. Stopar, MG ZR 105
Slo. DP, div. 2: A. Humar-J. Cevc, Ford Fiesta R2T
Slo. DP, div. 3: V. Miklavčič-M. Černigoj, Renault Clio RS
Slo. PP div. 4: V. Miklavčič-M. Černigoj, Renault Clio RS
SLO U21 (vozniki): D. Slejko, Citroën AX GTI
SLO U21 (sovozniki): L. Bratina, Citroën AX GTI
Yugo pokal: B. Koren-R. Rupnik, Zastava Yugo

Mitropa: R. Turk-B. Kacin (SLO), Hyundai i20 R5
Mitropa – historic: R. Muradore-M. Visintini (ITA), Ford Escort RS 1600
Mitropa klub rally pokal (MRCC): M. Kaing-A. Bergmann, Mitsubshi Lancer EVO VII
Mitropa – newcomer: D. Mrevlje-R. Gomizelj (SLO), Peugeot 208 R2

CEZ historic: F. Wirtmann-J. Kerekes (MAD), Ford Escort MK2

Hrv. DP gen.: K. Hideg-I. Kerek, Škoda Fabia R5
Hrv. DP gen. (odprto): R. Turk-B. Kacin (SLO), Hyundai i20 R5

2018:

Skupno:
1.  O. Bisaha-P. Tesinsky (ČEŠ), Ford Fiesta R5
2. C. De Cecco-J. Campeis (ITA), Hyundai i20 R5
3. K. Hideg-I. Kerek (HRV), Škoda Fabia R5

ERT:
1.  O. Bisaha-P. Tesinsky (ČEŠ), Ford Fiesta R5
2. C. De Cecco-J. Campeis (ITA), Hyundai i20 R5
3. K. Hideg-I. Kerek (HRV), Škoda Fabia R5

ERT 3: D. Mrevlje-R. Gomizelj (SLO), Peugeot 208 R2
ERT junior: D. Mrevlje-R. Gomizelj (SLO), Peugeot 208 R2

Slo. DP, gen.:
1. C. De Cecco-J. Campeis, Hyundai i20 R5
2. R. Turk-B. Kacin, Peugeot 208 T16 R5
3. T. Novak-U. Ocvirk, Opel Adam R2

Slo. DP, div. 1: M. Štucin-G. Maver, Škoda Felicia Kitcar
Slo. DP, div. 2: T. Novak-U. Ocvirk, Opel Adam R2
Slo. DP, div. 3: A. Zrinski-R. Vidmar, BMW E36 M3
Slo. PP div. 4: Ma. Mlinar-Mi. Mlinar, Renault Clio RS
Slo. PP, div. 5: T. Novak-U. Ocvirk, Opel Adam R2
SLO U21 (sovozniki): R. Gomizelj, Peugeot 208 R2
Yugo pokal: T. Koren-T. Medvešek, Zastava Yugo
Slo. historic: M. Mušič-Č. Bergant, Lancia Delta HF Integrale

Mitropa: P. Lovasz-T. Kürti (MAD), Hyundai i20 R5
Mitropa – historic: B. Brink-M. Pollmeier (ŠVI/NEM), Lancia Delta Integrale
Mitropa – youngtimer: A. Zrinski-R. Vidmar (SLO), BMW E36 M3
Mitropa – newcomer: D. Mrevlje-R. Gomizelj (SLO), Peugeot 208 R2

CEZ historic: A. Jiratko-A. Jiratko (ČEŠ), BMW 2002 ti

Hrv. DP gen.: K. Hideg-I. Kerek, Škoda Fabia R5

2017:

Skupno:
1. N. Grjazin-J. Fedorov (LAT/RUS), Škoda Fabia R5
2. C. De Cecco-J. Campeis (ITA), Hyundai i20 R5
3. F. Laurencich-E. Florean (ITA), Ford Fiesta

ERT:
1. N. Grjazin-J. Fedorov (LAT/RUS), Škoda Fabia R5
2. A. Tlustak-I. Vybiral (ČEŠ), Škoda Fabia R5
3. O. Bisaha-O. Krajša (ČEŠ), Ford Fiesta R5

ERT 2: ni uvrščenih
ERT 3: A. Humar-J. Cevc (SLO), Peugeot 208 R2
ERT junior: M. Grossi-D. Kavčič (SLO), Citroen C2 R2

Slo. DP, gen.:
1. C. De Cecco-J. Campeis, Hyundai i20 R5
2. R. Turk-B. Kacin, Peugeot 208 T16 R5
3. A. Humar-J. Cevc, Peugeot 208 R2

Slo. DP, div. 1: JMrak-L. Kuštrin, MG ZR 105
Slo. DP, div. 2: A. Humar-J. Cevc, Peugeot 208 R2
Slo. DP, div. 3: A. Zrinski-R. Vidmar, BMW E36 M3
Slo. PP div. 4: S. Komel-D. Vončina, Opel Astra
SLO U21 (vozniki): K. Popit, Peugeot 208 R2
SLO U21 (sovozniki): R. Gomizelj, Peugeot 208 R2
Yugo pokal: A. Bratož-M. Stopar, Zastava Yugo
Slo. historic: M. Mušič-B. Vraničar, Lancia Delta HF Integrale

Mitropa: K. Hideg-I. Kerek (HRV), Ford Fiesta R5
Mitropa – historic: B. Brink-L. Bokamp (ŠVI/NEM), Lancia Delta Integrale
Mitropa – youngtimer: A. Zrinski-R. Vidmar (SLO), BMW E36 M3

CEZ historic: A. Nothdurfter-M. Weber (AVT/NEM), Ford Sierra Cosworth 4×4

Hrv. DP gen.: K. Hideg-I. Kerek, Ford Fiesta R5

2016:

Skupno:
1. C. De Cecco-A. Barigelli (ITA), Škoda Fabia R5
2. A. Humar-J. Cevc (SLO), Renault Clio R3T
3. R. Turk-M. Lazar (SLO), Peugeot 208 R2

Slo. DP, gen.:
1. A. Humar-J. Cevc, Renault Clio R3T
2. R. Turk-M. Lazar, Peugeot 208 R2
3. I. Žbogar-N. Stanič, Renault Clio R3

Slo. DP, div. 1: JČebron-G. Fakin, MG ZR 105
Slo. DP, div. 2: R. Turk-M. Lazar, Peugeot 208 R2
Slo. PP, div. 3: A. Zrinski-T. Štupar, BMW E36 M3
SLO U21 (vozniki): S. Mlinar, VW Polo
SLO U21 (sovozniki): T. Dessardo, Peugeot 206 RC
Yugo pokal: D. Mrevlje-R. Gomizelj, Zastava Yugo
Slo. historic: A. Mrak-D. Vončina, Zastava 850

Mitropa: G. Premrl-V. Ošlaj (SLO), Citroën DS3 R3T
Mitropa – R3T 3: G. Premrl-V. Ošlaj (SLO), Citroën DS3 R3T
Mitropa – A8 6: A. Zrinski-T. Štupar (SLO), BMW E36 M3
Mitropa – historic: P. Pasutti-J. Campeis (ITA), Porsche 911 Coupe
Alpe Adria Rally pokal: M. Kogler-T. Krautsieder (AVT/NEM), Citroën DS3 R3T

2015:

Skupno:
1. U. Scandola-G. D’Amore (ITA), Škoda Fabia R5
2. H. Gassner-K. Thannhäuser (NEM), Mitsubishi Lancer EVO X R4
3. F. Laurencich-E. Florean (ITA), Renault Clio R3

Slo. DP, gen.:
1. R. Turk-M. Lazar, Peugeot 208 R2
2. I. Žbogar-N. Stanič, Renault Clio R3
3. T. Novak-U. Ocvirk, Peugeot 208 R2

Slo. DP, div. 1: M. Mlinar-M. Mlinar, MG ZR 105
Slo. DP, div. 2: R. Turk-M. Lazar, Peugeot 208 R2
Slo. PP, div. 3: D. Agnič-A. Verbič, BMW E30 M3
SLO U21: M. Humar, Renault Clio RS
Yugo pokal: R. Jerkič-D. Kavčič, Zastava Yugo

Mitropa: H. Gassner-K. Thannhäuser (NEM), Mitsubishi Lancer EVO X R4
Mitropa – youngtimer: A. Zrinski-T. Štupar (SLO), BMW E36 M3
Mitropa – historic: P. Pasutti-J. Campeis (ITA), Porsche 911 Coupe
Alpe Adria Rally pokal: F. Schulz-M. Slabina (AVT), Peugeot 207 RC R3T

2014:

Skupno:
1. C. De Cecco-A. Barigelli, Peugeot 208 T16 R5
2. A. Humar-F. Rus, Renault Clio R3
3. G. Premrl-G. Brešer, Citroen DS3 R3T

Slo. DP, gen.:
1. A. Humar-F. Rus, Renault Clio R3
2. G. Premrl-G. Brešer, Citroen DS3 R3T
3. J. Trček-V. Ošlaj, Mitsubishi Lancer EVO IX

Slo. DP, div. 2: A. Humar-F. Rus, Renault Clio R3
Slo. DP, div. 1: J. Fakin-T. Fakin, MG ZR 105
Slo. PP, div. 4: T. Novak-U. Ocvirk, Škoda Fabia R2
Slo. PP, div. 3: J. Fakin-T. Fakin, MG ZR 105
SLO U21: T. Novak-U. Ocvirk, Škoda Fabia R2
Yugo pokal: S. Saksida-A. Ličen, Zastava Yugo
Alpe Adria Rally pokal: C. De Cecco-A. Barigelli, Peugeot 208 T16 R5
Avstrijski Rally pokal: G. Rigler-M. Rossgatterer, Mitsubishi Lancer EVO III

2013:

Skupno:
1. C. De Cecco-A. Barigelli, Ford Focus RS WRC
2. A. Humar-F. Rus, Renault Clio R3
3. A. Kramer, J. Blassnegger, Mitsubishi Lancer EVO VI

Div. 3: A. Novak-M. Čar, Mitsubishi Lancer EVO IX
Div. 5: A. Humar-F. Rus, Renault Clio R3
Div. 6: M. Grudnik-R. Lovšin, Renault Twingo R2
Div. 7: A. Lampe-J. Kožman, Volkswagen Polo
Div. 8: V. Miklavčič-L. Vodopivec, Renault Clio 2.0 RS
Div. 9: P. Donda-M. Bellini, Citroen Saxo VTS
Div. 11: C. De Cecco-A. Barigelli, Ford Focus RS WRC
Yugo pokal: S. Kobal-T. Samokec, Zastava Yugo
Alpe Adria Rally pokal: A. Kramer, J. Blassnegger, Mitsubishi Lancer EVO VI

2012:

Skupno:
1. C. De Cecco-A. Barigelli, Ford Focus RS WRC
2. M. Grudina-M. Turlo, Renault Clio S1600
3. F. Laurencich-A. Mlakar, Renault Clio R3

Div. 5: M. Grudina-M. Turlo, Renault Clio S1600
Div. 6: M. Prek-V. Mršnik, Škoda Fabia R2
Div. 7: L. Kos-N. Trinko, Volkswagen Polo
Div. 8: V. Miklavčič-L. Vodopivec, Renault Clio 2.0 RS
Div. 9: A. Martinis-A. Valentinis, Citroen Saxo VTS
Div. 11: C. De Cecco-A. Barigelli, Ford Focus RS WRC
Alpe Adria Rally pokal: A. Kramer, S. Sappl, Mitsubishi Lancer EVO VI

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here