Datum dirke: 6.-7. november

Po letu premora se v koledar vrača idrijski reli. Letošnje finale bo postreglo z devetimi hitrostnimi preizkušnjami. Še posebej bo zanimivo v bojih po divizijah – verjetno najbolj v diviziji 1, kjer je boj za naslov prvaka še povsem odprt.

Naslova državnih prvakov sta si že pred idrijskim rallyjem zagotovila Rok Turk in Vili Ošlaj v generalni razvrstitvi, pa tudi posadka Matic Humar-Matic Peternel v diviziji 3. V diviziji 2 Marko Grossi in Tara Berlot potrebujeta zgolj eno točko.



Tehnični podatki:

  • Prvenstva:
    • FIA CEZ Rally Prvenstvo
    • Državno prvenstvo Republike Slovenije
    • Pokalna prvenstva AŠ 2005
    • Pokalno prvenstvo AŠ 2005 za starodobnike v kategoriji šport
    • Yugo pokal 2021
    • Državno prvenstvo Hrvaške
    • Mednarodno consko prvenstvo Hrvaške
  • Skupna dolžina rallyja: 190,24 km
  • Število HP: 9
  • Število različnih HP: 3
  • Število odsekov: 3
  • Število delov: 1
  • Skupna dolžina HP: 83,55 km
  • Podlaga: Asfalt (100,0 %)
  • Organizator: IKSPORT d.o.o.

Zmagovalci (skupno):

2021: Rok Turk-Vili Ošlaj (SLO), Hyundai i20 R5
2019: Rok Turk-Blanka Kacin (SLO), Hyundai i20 R5
2018: Tomaž Kaučič-Matjaž Korošak (SLO), Hyundai i20 R5
2017: Rok Turk-Blanka Kacin (SLO), Peugeot 208 R5
2016: Rok Turk-Martina Nartnik (SLO), Peugeot 208 R2
2015: Darko Peljhan-Tina Lazar (SLO), Mitsubishi Lancer EVO IX
2014: Aleks Humar-Florjan Rus (SLO), Renault Clio R3
2013: Aleks Humar-Florjan Rus (SLO), Renault Clio R3
2012: Andrea Smiderle-Gianni Marchi (ITA), Peugeot 207 S2000
2011: Piero Longhi-Luigi Pirollo (ITA), Škoda Fabia S2000
2010: Aleks Humar-Darko Lah (SLO), Subaru Impreza N14


Zmagovalci (divizije):

2021:

Skupno:
1. Rok Turk-Vili Ošlaj (SLO), Hyundai i20 R5
2. F. Laurencich-A. Mlakar (ITA), Škoda Fabia R5
3. J. Wagner-H. Ostlender (AVT/NEM), Opel Corsa rally 4

Slo. DP, gen.:
1. Rok Turk-Vili Ošlaj (SLO), Hyundai i20 R5
2. R. Žakelj-B. Selan (SLO), Peugeot 208 R5
3. D. Peljhan-M. Čar (SLO), Mitsubishi Lancer EVO IX

Slo. DP, div. 1: D. Pivk-T. Rupnik, MG ZR 105
Slo. DP, div. 2: M. Škulj-U. Ocvirk, Ford Fiesta rally 4
Slo. DP, div. 3: I. Cotič-N. Trinko, Renault Clio RS

Slo. PP, div. 4: I. Cotič-N. Trinko, Renault Clio RS
SLO U25 (vozniki): M. Škulj, Ford Fiesta rally 4
SLO U25 (sovozniki): T. Berlot, Peugeot 208 rally 4
Yugo pokal: B. Koren-R. Rupnik, Zastava Yugo
Historic SLO: M. Fabjan-G. Žvokelj, Lancia Delta HF Integrale

CEZ: R. Turk-V. Ošlaj (SLO), Hyundai i20 R5
CEZ 1: R. Turk-V. Ošlaj (SLO), Hyundai i20 R5
CEZ 2: D. Peljhan-M. Čar (SLO), Mitsubishi Lancer EVO IX
CEZ 3: J. Wagner-H. Ostlender (AVT/NEM), Opel Corsa rally 4

Hrv. DP, gen.: P. Mavričić-I. Puž, Ford Fiesta rally 4

2019:

Skupno:
1. Rok Turk-Blanka Kacin (SLO), Hyundai i20 R5
2. A. von Thurn und Taxis-B. Ettel (NEM/AVT), Škoda Fabia R5
3. D. Peljhan-M. Čar (SLO), Volkswagen Polo RN4

Slo. DP, gen.:
1. Rok Turk-Blanka Kacin (SLO), Hyundai i20 R5
2. D. Peljhan-M. Čar (SLO), Volkswagen Polo RN4
3. H. Gassner ml.-U. Mayrhofer (NEM/AVT), Toyota GT86 R3

Slo. DP, div. 1: B. Velkavrh-N. Velkavrh Gorenc, Volkswagen Polo
Slo. DP, div. 2: H. Gassner ml.-U. Mayrhofer, Toyota GT86 R3
Slo. DP, div. 3: A. Humar-N. Jereb, Renault Clio RS

Slo. PP, div. 4: A. Humar-N. Jereb, Renault Clio RS
SLO U21 (vozniki): N. Mrak, Suzuki Swift GTI
SLO U21 (sovozniki): T. Rupnik, Suzuki Swift GTI
Yugo pokal: J. Mrevlje-T. Simčič, Zastava Yugo
Historic SLO: M. Fabjan-G. Žvokelj, Lancia Delta HF Integrale

CEZ: R. Turk-B. Kacin (SLO), Hyundai i20 R5
CEZ 2: J. Čebron-M. Kačič (SLO), Mitsubishi Lancer EVO IX
CEZ 3: Ma. Mlinar-Mi. Mlinar (SLO), Peugeot 208 R2

2018:

Skupno:
1. Tomaž Kaučič-Matjaž Korošak (SLO), Hyundai i20 R5
2. R. Turk-B. Kacin (SLO), Peugeot 208 R5
3. A. Nucita-D. Saluo (ITA), Abarth 124 Spider

Slo. DP, gen.:
1. Tomaž Kaučič-Matjaž Korošak (SLO), Hyundai i20 R5
2. R. Turk-B. Kacin (SLO), Peugeot 208 R5
3. C. De Cecco-J. Campeis (ITA), Hyundai i20 R5

Slo. DP, div. 1: J. Mrak-L. Kuštrin, MG ZR 105
Slo. DP, div. 2: A. Humar-J. Cevc, Peugeot 208 R2
Slo. DP, div. 3: Ma. Mlinar-Mi. Mlinar, Renault Clio RS

Slo. PP, div. 4: Ma. Mlinar-Mi. Mlinar, Renault Clio RS
Slo. PP, div. 5: A. Humar-J. Cevc, Peugeot 208 R2
SLO U21 (vozniki): D. Anželak, Zastava Yugo
SLO U21 (sovozniki): R. Gomizelj, Peugeot 208 R2
Yugo pokal: T. Koren-T. Medvešek, Zastava Yugo
Historic SLO: M. Fabjan-G. Žvokelj, Lancia Delta HF Integrale

CEZ 2WD: A. Humar-J. Cevc (SLO), Peugeot 208 R2
CEZ R5+S2000: Tomaž Kaučič-Matjaž Korošak (SLO), Hyundai i20 R5

2017:

Skupno:
1. R. Turk-B. Kacin (SLO), Peugeot 208 R5
2. C. De Cecco-J. Campeis (ITA), Hyundai i20 R5
3. A. Humar-J. Cevc (SLO), Peugeot 208 R2

Slo. DP, gen.:
1. R. Turk-B. Kacin (SLO), Peugeot 208 R5
2. C. De Cecco-J. Campeis (ITA), Hyundai i20 R5
3. A. Humar-J. Cevc (SLO), Peugeot 208 R2

Slo. DP, div. 2: A. Humar-J. Cevc, Peugeot 208 R2
Slo. DP, div. 1: R. Jerkič-K. Prelaz, MG ZR 105
Slo. DP, div. 3: S. Golob-R. Šintler, Renault Clio Williams
Slo. PP, div. 4: S. Golob-R. Šintler, Renault Clio Williams
SLO U21 (vozniki): D. Anželak, Zastava Yugo
SLO U21 (sovozniki): R. Gomizelj, Peugeot 208 R2
Yugo pokal: B. Benčina-J. Čuk, Zastava Yugo
Historic SLO + CEZ Historic: A. Mrak-A. Presetnik, Zastava 850

2016:

Skupno:
1. R. Turk-M. Nartnik (SLO), Peugeot 208 R2
2. A. Humar-J. Cevc (SLO), Renault Clio R3T
3. A. Novak-A. Verbič (SLO), Mitsubishi Lancer EVO X

Slo. DP, gen.:
1. R. Turk-M. Nartnik (SLO), Peugeot 208 R2
2. A. Humar-J. Cevc (SLO), Renault Clio R3T
3. A. Novak-A. Verbič (SLO), Mitsubishi Lancer EVO X

Slo. DP, div. 2: R. Turk-M. Nartnik, Peugeot 208 R2
Slo. DP, div. 1: J. Mrak-L. Kuštrin, Suzuki Swift GTI
Slo. DP, div. 3: A. Zrinski-T. Štupar, BMW E36 M3
SLO U21 (vozniki): S. Mlinar, VW Polo
SLO U21 (sovozniki): R. Gomizelj, Zastava Yugo
Yugo pokal: D. Mrevlje-R. Gomizelj, Zastava Yugo
Historic: A. Mrak-M. Hribar, Zastava 850

2015:

Skupno:
1. D. Peljhan-T. Lazar (SLO), Mitsubishi Lancer EVO IX
2. G. Premrl-G. Brešer (SLO), Citroen DS3 R3T
3. J. Trček-V. Ošlaj (SLO), Mitsubishi Lancer EVO IX

Slo. DP, gen.:
1. D. Peljhan-T. Lazar (SLO), Mitsubishi Lancer EVO IX
2. G. Premrl-G. Brešer (SLO), Citroen DS3 R3T
3. J. Trček-V. Ošlaj (SLO), Mitsubishi Lancer EVO IX

Slo. DP, div. 2: R. Turk-E. Ložnar, Peugeot 208 R2
Slo. DP, div. 1: Ma. Mlinar-Mi. Mlinar, MG ZR 105
Slo. DP, div. 3: D. Agnič-A. Verbič, BMW E30 M3
SLO U21: M. Humar-B. Benčina, Zastava Yugo
Yugo pokal: R. Jerkič-D. Kavčič, Zastava Yugo

2014:

Skupno:
1. A. Humar-F. Rus (SLO), Renault Clio R3
2. R. Turk-E. Ložnar (SLO), Peugeot 208 R2
3. G. Premrl-G. Brešer (SLO), Citroen DS3 R3T

Slo. DP, gen.:
1. A. Humar-F. Rus, Renault Clio R3
2. R. Turk-E. Ložnar, Peugeot 208 R2
3. G. Premrl-G. Brešer, Citroen DS3 R3T

Slo. DP, div. 2: A. Humar-F. Rus, Renault Clio R3
Slo. DP, div. 1: J. Mrak-L. Kuštrin, MG ZR 105
Slo. PP, div. 4: R. Turk-E. Ložnar, Peugeot 208 R2
Slo. PP, div. 3: J. Mrak-L. Kuštrin, MG ZR 105
SLO U21: D. Mrevlje-R. Rupnik, Zastava Yugo
Yugo pokal: D. Mrevlje-R. Rupnik, Zastava Yugo

2013:

Skupno:
1. A. Humar-F. Rus (SLO), Renault Clio R3
2. D. Peljhan-T. Lazar (SLO), Mitsubishi Lancer EVO X
3. A. Novak-M. Čar (SLO), Mitsubishi Lancer EVO IX

Slo. DP, gen.:
1. A. Humar-F. Rus, Renault Clio R3
2. D. Peljhan-T. Lazar, Mitsubishi Lancer EVO X
3. A. Novak-M. Čar, Mitsubishi Lancer EVO IX

Slo. DP, div. 2: A. Humar-F. Rus, Renault Clio R3
Slo. DP, div. 1: M. Oblak-P. Tavčar, Renault Clio 1.4
Slo. PP, div. H: A. Zrinski-T. Štupar, BMW E36 M3
SLO U21: (D. Peljhan)-T. Lazar, Mitsubishi Lancer EVO X
Yugo pokal: A. Bratož-M. Praček, Zastava Yugo

2012:

Skupno:
1. A. Smiderle-G. Marchi (ITA), Peugeot 207 S2000
2. D. Peljhan-I. Kacin (SLO), Mitsubishi Lancer EVO IX
3. M. Grudnik-M. Pahor-Kugonič (SLO), Renault Clio 2.0 RS

Slo. DP, gen.:
1. D. Peljhan-I. Kacin, Mitsubishi Lancer EVO IX
2. M. Grudnik-M. Pahor-Kugonič, Renault Clio 2.0 RS
3. A. Pajk-V. Ošlaj, Citroen C2 R2 MAX

Slo. DP, div. 2: M. Grudnik-M. Pahor-Kugonič, Renault Clio 2.0 RS
Slo. DP, div. 1: K. Senica-Ž. Pikš, Fiat Panda
Slo. PP, div. 3: M. Grudnik-M. Pahor-Kugonič, Renault Clio 2.0 RS
Slo. PP, div. H: D. Agnič-J. Podpečan, BMW E30 M3
SLO U21: A. Novak-M. Čar, Škoda Fabia R2
Yugo pokal: R. Jerkič-R. Prelaz, Zastava Yugo

2011:

Skupno:
1. P. Longhi-L. Pirollo (ITA), Škoda Fabia S2000
2. R. Žakelj-B. Selan (SLO), Mitsubishi Lancer EVO IX
3. M. Klemenčič-J.Korpar (SLO), Mitsubishi Lancer EVO IX

Slo. DP, gen.:
1. P. Longhi-L. Pirollo, Škoda Fabia S2000
2. R. Žakelj-B. Selan, Mitsubishi Lancer EVO IX
3. M. Klemenčič-J.Korpar, Mitsubishi Lancer EVO IX

Slo. DP, div. 2: B. Logar-M. Zupan, Peugeot 206 RC R3
Slo. DP, div. 1: M. Mlinar-M. Mlinar, Zastava Yugo
Slo. PP, div. 3: A. Pajk-V. Ošlaj, Renault Clio 2.0 RS
SLO U21: A. Novak-M. Čar, Ford Fiesta ST
Yugo pokal: M. Mlinar-M. Mlinar, Zastava Yugo

2010:

Skupno:
1. A. Humar-D. Lah (SLO), Subaru Impreza N14
2. R. Turk-E. Ložnar Kranjc (SLO), Peugeot 207 S2000
3. U. Petrič-F. Rus (SLO), Citroen C2 R2 Max

Slo. DP, gen.:
1. A. Humar-D. Lah (SLO), Subaru Impreza N14
2. R. Turk-E. Ložnar Kranjc (SLO), Peugeot 207 S2000
3. U. Petrič-F. Rus (SLO), Citroen C2 R2 Max

Slo. DP, div. 2: U. Petrič-F. Rus, Citroen C2 R2 Max
Slo. DP, div. 1: A. Mrak-B. Kacin, VW Polo
Slo. PP, div. 3: V. Miklavčič-T. Simčič, Renault Clio 2.0 RS
SLO U21: V. Miklavčič-T. Simčič, Renault Clio 2.0 RS
Yugo pokal: A. Martinuč-M. Praprotnik, Zastava Yugo


PUSTITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here