Predzadnji reli letošnjega prvenstva v dolini Soče – ta konec tedna – ne bo prinesel le novo dirkaško akcijo na lepih hitrostnih preizkušnjah v okolici Bovca, Kobarida in Tolmina, ampak tudi divje boje za naslov prvaka. In če je v generalni razvrstitvi ta že skoraj oddan Roku Turku, se obeta še zelo zagrizen boj v drugi diviziji.
Jan Medved tukaj s sovoznikom Izidorjem Šavljem drvi proti svojemu prvemu naslovu med dvokolesno gnanimi dirkalniki. Ob dobrem rezultatu na reliju Soča valley mu lahko uspe že tukaj, a kot pravi sam – se bolj kot na točke v prvenstvu osredotoča na samo dirko.
»Vsak reli želim odpeljati čim bolje in tudi tukaj je načrt napasti na polno od starta. Za razmišljanje o prvenstvu je še zgodaj in predvsem to moti koncentracijo, ki bo še kako potrebna na tem lepem, a tudi zahtevnem reliju,« je povedal Jan Medved, ki komaj čaka na »shakedown« in ceremonialni start preden bo šlo v nedeljo zares.


