Fotografije: Cividale – Castelmonte Hillclimb (FB)

Datum dirke: 4.-6. oktober

Finale letošnje sezone slovenskega državnega prvenstva bo potekalo v Čedadu, kamor se to tekmovanje vrača po letu premora.

Ljubitelji slovenskega avtošporta bomo nestrpno pričakovali predvsem obračun za naslov slovenskega državnega prvaka v generalni razvrstitvi, kjer imajo (zelo realne) možnosti še trije dirkači – Aleš Prek, Milan Bubnič in Matevž Čuden (ločuje jih zgolj 8 točk).


Tehnični podatki proge:

  • Dolžina steze: 6.350 metrov
  • Višinska razlika: 413 m
  • Povprečni naklon: 6,40 %
  • Organizator: Scuderia Red White

Zmagovalci slo. DP in PP:

*2019 (najhitrejši slo. voznik na dirki): Milan Bubnič, Lancia Delta Integrale
2019 (generalna razvrstitev): Milan Bubnič, Lancia Delta Integrale
2019 (div. 3, formule in prototipi): 
2019 (div. 4, A in N): Aleš Prek, Honda Civic Type R
2019 (div. 2, E1 -2000 ccm): Matevž Čuden, Renault Clio RS
2019 (div. 1, -1400 ccm): Žan Nagode, MG ZR 105
2019 (Yugo pokal): ni uvrščenih
2019 (do 21 let): 
2019 (historic – C1 -1300):
2019 (historic – D6 -2500): 
2019 (historic – B3 -1300): 
2019 (historic – točnost):

*2017 (najhitrejši slo. voznik na dirki): Milan Bubnič, Lancia Delta Integrale
2017 (generalna razvrstitev): Milan Bubnič, Lancia Delta Integrale
2017 (div. 4, formule in prototipi): Federico Liber, Gloria C8P EVO
2017 (div. 3, A in N -2000 ccm): ni uvrščenih
2017 (div. 2, E1 -2000 ccm): Anže Soklič, Peugeot 306 S16
2017 (div. 1, -1400 ccm): Janko Čebron, MG ZR 105
2017 (Yugo pokal): Janoš Fajt, Zastava Yugo
2017 (do 21 let): ?
2017 (historic – C1 -1300): Mitja Strožič, Autobianchi A112 Abarth
2017 (historic – D6 -2500): Matjaž Korošec, BMW 320i
2017 (historic – B3 -1300): Igor Kotlušek, Fiat 128 Coupe
2017 (historic – točnost): ?

*2016 (najhitrejši slo. voznik na dirki): Milan Bubnič, Lancia Delta Integrale
2016 (generalna razvrstitev): Milan Bubnič, Lancia Delta Integrale
2016 (div. 4, formule in prototipi): Federico Liber, Gloria C8P EVO
2016 (div. 3, A in N -2000 ccm): Aleš Prek, Honda Civic Type R
2016 (div. 2, E1 -2000 ccm): Matevž Čuden, Renault Clio RS
2016 (div. 1, -1400 ccm): Gregor Jurak, Suzuki Swift
2016 (Yugo pokal): Aleš Žakelj, Zastava Yugo
2016 (do 21 let): Domen Buh, Peugeot 205
2016 (historic – kategorija 3.1 – razred C/1): Bojan Strožič, Autobianchi A112 Abarth
2016 (historic – kategorija 4.2 – razred D/6): Matjaž Korošec, BMW 320i
2016 (historic – točnost): ?

*2015 (najhitrejši slo. voznik na dirki): Milan Bubnič, Lancia Delta Integrale
2015 (generalna razvrstitev): Milan Bubnič, Lancia Delta Integrale
2015 (div. 4, formule in prototipi): Franco Berto, Formula Renault Monza
2015 (div. 3, A in N -2000 ccm): Igor Žbogar, Renault Clio RS
2015 (div. 2, E1 -2000 ccm): Matej Grudnik, Renault Twingo RS
2015 (div. 1, -1400 ccm): Janko Čebron, MG ZR 105
2015 (Yugo pokal): /
2015 (do 21 let): Tilen Pogačar, VW Golf I
2015 (historic – kategorija 3.1 – razred C/1): Bojan Strožič, Autobianchi A112 Abarth
2015 (historic – kategorija 4.2 – razred D/6): /
2015 (historic – točnost): Boris Vrhunc, Alfa Romeo GT Junior


PUSTITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here